SHIB Coin, XRP, LUNC İçin Sıcak Gelişmeler: Fiyat Hareketlendi!

Blockchain endüstrisi çeşitli segmentlerde heyecan verici gelişmelere tanık olmaya devam ediyor. Bu hafta Ripple, Oasys, ShibaSwap (SHIB coin) ve Binance’den ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik, oyun ve token yakma mekanizmalarındaki ilerlemeleri vurgulayan önemli haberler geldi.

Ripple ve Evmos, XRP Ledger EVM side-chain için ortaklık kuruyor

XRP ekosistemi için büyük bir hamle olarak Ripple, XRP Ledger (XRPL) için bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) side-chain geliştirmek üzere Evmos ile işbirliği yaptığını duyurdu. Kripto yazılım şirketi Peersyst’in de dahil olduğu bu ortaklık, yerel Web3 kurumsal uygulamalarının EVM uyumluluğundan yararlanmasını sağlayarak XRPL’nin yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor. Side-chain, geliştiricilere daha fazla esneklik ve özelleştirme seçenekleri sunan modüler ve üretime hazır bir teknoloji yığını olan Evmos’un evmOS çözümü üzerine inşa edilecek.

Bu entegrasyon, XRPL’nin 60’tan fazla Cosmos SDK’ya, IBC protokolüne ve 90’dan fazla bağlı zincirden oluşan bir ağa erişimle zincirler arası ekosistemin geniş potansiyelinden yararlanmasına kapı açıyor. XRP’nin 27 milyar dolarlık piyasa değeriyle desteklenen XRPL kullanıcı tabanı, artık farklı blockchainlerdeki çeşitli DApp’leri sorunsuz bir şekilde keşfetmek için bir “pasaport”a sahip olacak.

Oasys, Japonya’ya giriyor

Oyun odaklı blockchain ağı Oasys, Japonya’daki kripto oyun pazarını büyütmek için stratejik bir hamle yapıyor. Oasys, Japon finans devi SBI Group’un bir yan kuruluşu tarafından işletilen bir NFT pazarı olan SBINFT Market ile yeni bir ortaklık aracılığıyla geliştiricilere para kazanma ve kullanıcı etkileşimi için daha geniş bir platform sunmayı amaçlıyor. SBINFT Market artık Oasys’in Hub-Layer (katman-1) ve MCH Verse (katman-2) blockchainlerindeki varlıkları destekleyecek ve geliştiricilerin platform onayından sonra NFT‘leri satmasına olanak tanıyacak. Bu işbirliği, Oasys’in benzersiz oyun odaklı blockchain çözümlerini dünyadaki en yenilikçi pazarlardan birine getirme konusundaki kararlılığını ifade ediyor.

SHIB coin ve LUNC için kritik gelişmeler

Shiba Inu (SHIB) tokeni ile ilişkili merkezi olmayan borsa olan ShibaSwap, SHIB token ekibi tarafından oluşturulan bir Ethereum layer-2 çözümü olan Shibarium Blockchainine taşındı. Bu hamle, kullanıcıların Shibarium’da yeni likidite havuzları oluşturmasına, token takaslarını kolaylaştırmasına ve likidite sağlayıcıları için ücret oluşturmasına olanak tanıyor. Shibarium’da artan işlemlerin, SHIB tokenleri için daha yüksek yanma oranına katkıda bulunması ve sonuçta dolaşımdaki arzın azalması bekleniyor. Bu gelişme, SHIB fiyatını son 24 saat içinde %8,8 artırdı..

Son olarak, dünyanın önde gelen kripto borsası Binance, ilave 1,4 milyar LUNC tokeni yakarak Terra Luna Classic (LUNC) topluluğuna desteğini daha da gösterdi. Bu son yakım, Binance’in aylık LUNC yakma mekanizması aracılığıyla bugüne kadar yaktığı 59 milyardan fazla LUNC tokenine katkıda bulunuyor. Terra Luna Classic topluluğu tarafından yakılan toplam LUNC 113 milyarı aştı. Kripto pazarındaki son düşüş nedeniyle genel işlem hacmindeki düşüşe rağmen LUNC fiyatı, son 24 saatte %6’nın üzerinde artış göstererek iyileşme belirtileri gösterdi. Analistler LUNC için 0,0005 dolarlık potansiyel fiyat hedefi öngörüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x