Resmi Açıklama Geldi: 180 Ay Vade, Yüzde 0.69 Faiz! İşte Kentsel Dönüşüm Kredisinin Detayları

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm için uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkanlarının duyurulduğunu belirtti. Bakan Özhaseki, İstanbul, İzmir, Manisa, Kahramanmaraş ve Tekirdağ’da uygulanacak olan yeni kredi kampanyası kapsamında 180 ay vade ve %0.69 faiz oranıyla kredi verileceğini açıkladı.

ENERJİ VERİMLİLİĞİNE ÖNEM VERİLECEK

Binaların enerji verimliliği düzeyine göre faiz indirimleri yapılacak. A sınıfı Enerji Kimlik Belgesi bulunan binalar için yıllık yüzde 0.50, B sınıfı Enerji Kimlik Belgesi bulunan binalar için ise yıllık %0.25 faiz indirimi sağlanacak.

İZMİR PİLOT İL OLARAK SEÇİLDİ

Kredi ödemeleri, inşaatın ilerleme seviyesine bağlı olarak gerçekleştirilecek. İzmir, Türkiye İklime ve Afetlere Dayanıklı Şehirler Projesi’nin pilot il olarak belirlendiği projede, riskli yapıların dönüştürülmesinde enerji verimliliği ön planda olacak. Proje kapsamında, iklim dostu ve afetlere dayanıklı konut ve iş yerleri yapımı için uygun maliyetli finansman imkanları sunulacak. 2,5 milyon TL’ye kadar kredi desteği, aylık yüzde 0.69 faiz oranı ve 180 ay vade ile verilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x