Karabük’te İsrail’in saldırılarına tepki yürüyüşü düzenlendi

İsrail’in Gazze ve Refah’a savaş uçakları ve topçu ateşiyle düzenlediği saldırılara tepki göstermek için binlerce kişinin katılımıyla Karabük’te yürüyüş düzenlendi.

Filistin’e Destek Platformu tarafından Karabük’te binlerce kişinin katılımıyla İsrail’in Filistin’deki katliamlarına tepki göstermek için yürüyüş programı düzenlendi.

Yenişehir Çamlık Caddesi’nde bir araya gelen vatandaşlar ilk önce güvenlik kontrolünden geçirildi. Daha sonra AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin, Ali Keskinkılıç, Karabük Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Cengiz Ünal, siyasi parti temsilcileri ve binlerce kişinin katılımıyla başlayan yürüyüşte tekbirler getirilerek ‘Kahrolsun İsrail’, ‘Katil İsrail Filistin’den defol’, ‘Müslüman uyuma kardeşine sahip çık’ ve ‘Katil İsrail hesap verecek’ gibi sloganlar attı.

Yürüyüş güvenlik önlemleri çerçevesinde Kemal Güneş Caddesi’nde sona erdi.

Burada, şehit düşen Filistinliler için Hafız Osama Mdookh tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Daha sonra grup adına konuşma yapan İbrahim Şentürk, “217 gündür bütün dünyanın gözleri önünde işgal çetesi, ABD’nin de desteğiyle insanlık adına ne varsa yakıp, yıkıp, tahrip ediyor. Buna karşı ise Gazze halkı dünyanın şerefini kurtarmak için varoluş mücadelesi veriyor. Bizler de bu direnişe destek vermek için 7 ayı aşkın bir süredir meydanlardayız. Kardeşlerimizin yalnız olmadığını dualarımızla, sloganlarımızla, açıklamalarımızla ve infaklarımızla bütün dünyaya ilan ediyoruz” dedi.

“Dünyanın bütün güçleri bir araya geldi, imanlı Kassam Tugaylarını yıkamadı”

“Gazze savaşı, tüm algıları, mevcut kavramları alt üst etti ve uluslararası yapıların işlevsizliğini gün yüzüne çıkarttı” diyen Şentürk, “Devasa haçlı ordusu karşısında Gazze’nin her yerinde müthiş bir şekilde direnen mücahitler tüm imkansızlıklara ve yalnızlığa rağmen tarih yazmaya devam ediyorlar. Onlar mücadeleleri ve ödedikleri bedeller ile örnek bir duruş sergilemeye devam ediyorlar. Gazze’de katliam var ama aynı zamanda da izzetli bir direniş var. Aksa Tufanı, İsrail’in yenilmez denilen ordusunu ve istihbaratını yerle bir etti. Dünyanın bütün güçleri bir araya geldi ama bir avuç imanlı Kassam Tugaylarını yıkamadı. Gazze’deki direniş, imanın ne büyük bir güç olduğunu, Batı’nın bizlere sunduğu modern köleliğin karşısında sadece Allah’a kul olmanın ne büyük bir şeref olduğunu bizlere gösterdi” ifadelerini kullandı.

Şentürk, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bugün burada Karabük Filistin’e Destek Platformu olarak Gazze’de kardeşlerimize yapılan zulmü unutmamak, unutturmamak adına toplanmış bulunmaktayız. Gazze’yi gündemimizden düşürmeyelim. Bu soykırıma tepkimizi yaptığımız eylemlerle gösterelim. Dualarımızda kardeşlerimizi unutmayalım. Elimizden ne geliyorsa yapalım. Eli kalem tutanlar bu davayı yazsınlar. Hitabeti güçlü olanlar bu davayı konuşsunlar. Herkes bir şey yapsın ama asla sessiz kalmayalım. Çünkü sessizlik bu davaya yapılmış en büyük haksızlıklardandır. Çünkü sessizlik Gazze’deki küçücük yavruların ölümüne de susmaktır. Karabük Filistin’e Destek Platformu olarak buradan tekrar yüksek sesle ifade ediyoruz ki Mescid-i Aksa, Gazze ve tüm Filistin özgür oluncaya kadar mücadelemizi tüm gücümüzle sürdürmeye devam edeceğiz.”

Program yapılan dua ile son buldu. – KARABÜK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x